Haber

Sahte Trafik Cezası Ödeme Sitesi İle Dolandırıldı

İnternette kurduğu sahte trafik cezası ödeme sitesi üzerinden elde ettiği kart bilgileriyle e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan 49 yaşındaki Alparslan K. tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Şube Müdürlüğü tarafından çalınan kart bilgileriyle alışveriş yapan bir kişinin yakalanması için operasyon düzenlendi.

Yapılan çalışmalarda zanlının internet üzerinden sahte trafik cezası ödeme sitesi kurduğu, buradan ödeme yapmak isteyen kişilerin kart bilgilerini kaydettiği belirlendi. Polis takibe aldı ve zanlının mağdurların kart bilgilerini kullanarak e-ticaret sitelerinden alışveriş yaptığını belirledi. Zanlının yakalanmamak için adres vermediği, aldıklarını bir kargo firmasının ofisinden teslim aldığı belirlendi.

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Bakırköy’de bir kargo şirketi ofisinde suç işlenmesi için önlem aldı.

Çalıntı kart bilgileriyle satın aldığı ziynet eşyalarını ve cep telefonlarını almaya gelen zanlı, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Zanlı, emniyetteki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlının İstanbul’da 4, Türkiye genelinde ise 9 kişiyi birebir sistemle dolandırdığı belirlendi. Zanlının altın, ziynet eşyası ve cep telefonu alıp bunları da sattığı belirlendi. Şüpheli Alparslan K.’nin daha önce 8 sabıka kaydı olduğu belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu