Haber

Özcan Purçu CHP’den istifa etti: Romanlar kendi karnını kesecek

ANKARA – CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu partisinden istifa kararı aldı. 25, 26 ve 27’nci yasama dönemlerinde Meclis çatısı altında Romanların sorunlarını dile getiren Purçu, istifayla ilgili Gazete Duvar’a konuştu.

Purçu, Türkiye genelinde 10’a yakın “Roma kökenli” aday olduğunu belirterek, CHP’nin milletvekili listelerine bir kişinin bile girmediğini söyledi. 6 milyon Roma vatandaşının oyununa en çok ihtiyacın olduğu anda nasıl bir kenara atabilirsin? Oylamaya bile ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde. Şimdiye kadar bekledim. Yüksek Seçim Kurulu’nda düzeltme için son gün. Olmayınca federasyon ve derneklerin isteği üzerine istifa etmek zorunda kaldım.

‘ROMALILAR KENDİ KARINLARINI KESECEK’

Romanların adaylıkla ilgili şikayetlerini CHP yöneticilerine ilettiklerini belirten Purçu, “İlettim ama olmadı. Sonuç alamayınca yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Şimdi Romanlar kendi karnını kesecek” dedi.

Purçu’ya CHP dışında bir siyasi partiye üye olup olmayacağı sorulduğunda Purçu, “Kesinlikle başka bir siyasi partiye katılmam” cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu